premijer liga bih

U Banjoj Luci zaustavljen pobjednički niz Zrinjskog, ali Plemići zadržali ogromnu prednost

Piše t.r.  /  09.04.2022., 19:07h
Nogometaši Borca i Zrinjskog odigrali su 1:1 u derbiju 25. kola Premijer lige BiH.

Na teškom, kišom natopljenom travnjaku Gradskog stadiona u Banja Luci prekinuta je pobjednička serija mostarskog kluba koja je trajala 14. utakmica.

No, ni s ovim remijem Plemići ne smiju biti nezadovoljni jer su zadržali veliku prednost od 19 bodova nad drugoplasiranim Tuzla Cityjem.

Jedino što može žalostiti navijače Zrinjskog je to što je prekinuta serija sjajnog Nemanje Bilbije koji je u prethodnih 14 utakmica tresao mreže protivnika.

Domaćini su poveli u 18. minuti preko Jove Lukića. Meleg je uputio sjajan pas za Ayaza koji vraća loptu u šesnaesterac, a Lukić zabija.

No, nije se dugo čekao odgovor Zrinjskog. Ćorluka je ubacio u 25. minuti, a Ivan Jukić pogađa za 1:1.

Mogao je Jukić uskoro i do drugog pogotka, ali vratnica je zaustavila njegov šut.

Drugo poluvrijeme ponuvrijeme ponudilo je lošiju igru te do kraja nije bilo promjene rezultata. Jedino vrijedi izdvojiti pokušaj Bilbije u finišu, ali napadač Zrinjskog je iz teške pozicije pogodio vanjski dio mreže.

U ostalim susretima Željezničar j epobijedio Leotar s 3:0, dok su Tuzla City i Radnik odigrali neriješeno 3:3.

14. svibanj 2024 02:22