serie a

Rebić zaslužan za bizarni gol i pobjedu kojom je Milan spasio prvenstvo

Piše desk  /  13.11.2022., 21:16h

Sve je slutilo da će Milan u 15. kolu na svom terenu izvući samo bod protiv Fiorentine te da će tako aktualni prvak dopustiti Napoliju da ode na ogromnih 10 bodova prednosti na vrhu

U sudačkoj nadoknadi na Meazzi rezultat je bio 1:1, a Milan je imao posljednji napad. Aster Vranckx, koji je ušao 15 minuta ranije, centrirao je s desne strane pred gol za Antu Rebića, koji je ušao sedam minuta ranije, prenosi Index.hr.

Rebić nije uspio zahvatiti loptu glavom, ali je u skoku zaklonio Fiorentininog golmana Pietra Terracciana te ga tako onemogućio da dođe do lopte. Ona je prošla njih dvojicu u zraku te pala pred gol na nogu braniču gostiju Nikoli Milenkoviću. Stoper Fiorentine to nije očekivao te se od njega odbila u gol za neočekivanu i jako važnu pobjedu. Milan je tako ostao na osam bodova manje od Napolija, što je veliki zaostatak, ali bi minus deset prije duge pauze bilo daleko više.