nba sezona

Mostarac ponovno slavio, Lakersi izgubili i drugu u nizu

Piše Desk  /  23.10.2021., 08:10h
Najzanimljivija utakmica večeri odigrala se u Washingtonu gdje su Wizardsi slavili protiv Indiana Pacersa sa (135-134) nakon produžetka. Babo je u slavlju Jazzera ugradio 13 poena.

Jedini hrvatski košarkaš koji je večeras trčao po NBA parketima bio je Bojan Bogdanović čiji su Utah Jazzeri slavili na gostovanju protiv Sacramento Kingsa s 110-101 i tako ostali stopostotni nakon drugog kola, prenose 24sata.hr.

Babo je u pobjedu svoje momčadi ugradio 13 poena šutiravši 5/11 (2/5 za tri). Najbolji pojedinac utakmice bio je Donovan Mitchell s 27 poena, dok je u poraženoj momčadi najefikasniji bio Barnes s 25 poena, dok je Hield ubacio 24.

Jazzeri su na poluvremenu gubili s šest razlike (52-46), no u uzbudljivoj završnici ipak su došli do pobjede.

Los Angeles Lakersi su nakon poraza od GSW-a u prvom kolu ponovno izgubili. Ovog puta od Phoenix Sunsa sa 115-105 za koje nije nastupio Dario Šarić zbog ozljede. U veteranskoj momčadi Lakersa ponovno je najbolji bio LeBron James s 25 poena, dok je Davis ubacio 22. Kod Sunsa su preko 20 poena ubacili Paul (23), Booker (22) i Bridges (21).

Prva dionica završila je u egalu (26-23), a kao ključna se pokazala druga četvrtina koju su Sunsu dobili s 34-18, a odličnu su igru prošlosezonski finalisti pokazali i povratku na parket s predaha. Treću su dionicu dobili s +14 (37-23), a Lakersi su unatoč odličnoj posljednjoj dionici (38-21) tek uspjeli ublažiti poraz.

Najzanimljivija utakmica večeri odigrala se u Washingtonu gdje su Wizardsi slavili protiv Indiana Pacersa sa (135-134) nakon produžetka. Nepune dvije minute do kraja regularnog dijela utakmice Pacersi su imali 123-117, no Dinwiddie s dvije vezane trice osigurava svojoj momčadi produžetke u kojima su ponovno gubili, ali su ipak došli do pobjede, druge uzastopne.

Fantastični razigravač Wizardsa je u izostanku Beala preuzeo stvari u svoje ruke i ubacio 34 poena uz šest skokova i devet asistencija, dok je Turner za Pacerse ubacio 40 poena.

Cleveland - Charlotte 112-123

Orlando - New York 96-121

Washington - Indiana 135-134 (123-123)

Boston - Toronto 83-115

Philadelphia - Brooklyn 109-114

Chicago - New Orleans 128-112

Houston - Oklahoma 124-91

Denver - San Antonio 102-96