SFK 2000

Debakl prvakinja BiH u play-offu za Ligu prvaka.

Piše desk  /  21.09.2022., 18:16h

Trenutne prvakinje Bosne i Hercegovine, nogometašice SFK 2000, doživjele su težak poraz na Grbavici od ekipe Zuricha u prvoj utakmici play-offa za Ligu prvaka. Izabranice trenerice Samire Hurem teško su poražene u prvom od dva povijesna okršaja.

Gošće iz Švicarske slavile sa 7:0 pa pred revanš u Schaffhausenu imaju nedostižnu prednost.

Švicarke su sav posao obavile već za 45 minuta, kada su vodile 0:3. Povele su već u šestoj minuti golom Humm, a nakon velike greške domaće obrane, a ista je igračica u 17. minuti povisila na 2:0. U završnici prvog dijela Vetterlein je povećala prednost Zuricha, da bi Humm u 62. minuti kompletirala hat-trickom sjajnu partiju i ugasila sve nade bh. nogometašicama.

U 76. minuti Spahić je dobila direktan crveni karton, a s igračicom više u terenu Švicarke dolaze i do petog gola. Vetterlein je u 80. postigla svoj drugi gol. Razigrane gošće nisu stale na tome pa je Woss u 87. postigla gol za 6:0, a u zadnjoj minuti pao je i sedmi gol. Do povijesne šanse za plasman u Ligu prvaka SFK 2000 je stigao nakon pobjeda nad Birkirkarom s Malte (4:0) te Clujem iz Rumunjske (2:1).

23. travanj 2024 15:40