nba

Babo najbolji u slavlju Pistonsa protiv Jokićevih Nuggetsa. Prekinuli su veliki crni niz

Piše HINA  /  23.11.2022., 08:44h

Detroit Pistonsi su sinoć prekinuli niz od sedam poraza svladavši na gostovanju sa 110-108 Denver Nuggetse, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je bio najbolji strijelac u pobjedi svoje momčadi.

Bogdanović je u 35:20 minuta na terenu zabio 22 koša (šut iz igre 8/17, trice 1/5) uz devet skokova i četiri asistencije, Alec Burks je dodao 21 koš i Detroit je prekinuo niz od sedam poraza.

Kevin Knox II je postigao 17 pogodaka, a Marvin Bagley III je ubacio 14 za Detroit.

Kod Denvera najbolji je bio Nikola Jokić s 31 ubačajem, deset asistencija i devet skokova u svom povratku nakon izostanka od tri utakmice zbog zdravstvenog protokola NBA lige. Michael Porter Jr. je zabio 18, a Aaron Gordon je imao 17 koševa.

Sacramento Kings su upisali sedmu pobjedu zaredom svladavši sa 113-109 u gostima Memphis Grizzliese. Do pobjede ih je predvodio De'Aaron Fox s momčadskim rekordom od 32 poena. Ja Morant se vratio na teren nakon ozljede gležnja i zabio 34 koša za Grizzliese, koji su izgubili četvrti put u pet utakmica.

Phoenix Suns su sa 115-105 nadigrali Los Angeles Lakerse, a Devin Booker i Mikal Bridges su zabili svaki po 25 koša za pobjedu. Dario Šarić nije igrao za Phoenix.

Anthony Davis je ubacio 37 poena uz 21 skok, pet blokada i pet ukradenih lopti za Lakerse. Davis je treći Lakers koji je postigao 30 ili više poena i uhvatio 15 ili više skokova u četiri uzastopne utakmice, pridruživši se Elginu Bayloru i Shaquilleu O'Nealu.

Philadelphia 76ers su na krilima Tobiasa Harrisa na svom terenu sa 115-106 bili bolji od Brooklyn Netsa.

Harris je utakmicu završio s 24 ubačaja iako je na početku treće četvrtine tražio liječničku pomoć zbog lakše ozljede gležnja. Kyrie Irving je predvodio Netse s 23 koša, a Kevin Durant je dodao 20.

24. travanj 2024 06:20