Mostarka Lana Pudar osvojila srebrnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu

Piše D  /  10.07.2021., 06:07h

Sjajna mlada plivačica utrku je završila s vremenom 26.29, što je za 0.15 stotinki sporije od prvoplasirane Ruskinje Darije Klepikove. Na trećem mjestu završila je plivačica iz Belgije Roos Vanotterdijk s vremenom 26.55.

Podsjećamo, ranije je sjajna Mostarka osvojila srebrnu medalju na Europskom prvenstvu za juniore u disciplini 200 metara leptir.

Dionicu od 200 metara isplivala je za 2:09.59, a od nje je bila bolja samo Ruskinja Anastasija Markova, koja je i danas ostvarila trijumf. Vrijedi istaknuti i to da je Lana bila uvjerljivo najmlađa sudionica finala, jedina koja je 2006. godište.

Pudar će za nekoliko tjedana predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim igrama u Tokiju, prenosi Klix.ba.

28. travanj 2024 02:57