Inter svladao Lazio u borbi za Ligu prvaka, Perišić se propisno osramotio

Piše D  /  21.05.2018., 07:05h

Bio je to fantastičan susretu u kojem je Lazio vodio 1:0 i 2:1, ali je Inter u posljednjih 10 minuta uspio okrenuti rezultat i upisati pobjedu kojom je preskočio Rimljane i tako osvojio posljednju poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Prva tri mjesta osvojili su Juventus, Napoli i Roma.

Lazio je uoči susreta imao tri boda više, ali je Inter bio bolji u međusobnom srazu i bila mu je dovoljna bilo kakva pobjeda. Lazio je poveo u devetoj minuti nakon autogola našeg Ivana Perišića. Crnogorac Adam Marušić je pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio Perišića u lice od kojeg se lopta odbila, promijenila smjer i završila iza leđa Samira Handanoviča.

Inter je izjednačio 20 minuta kasnije preko Danila D‘Ambrosia. Marcelo Brozović je ubacio iz kornera, a D‘Ambrosio se najbolje snašao u gužvi zabivši za 1:1. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Lazio je stigao do novog vodstva nakon sjajne kontre koju je zaključio Brazilac Felipe Anderson. Inter je izjednačio u 78. minuti golom Maura Icardija iz kaznenog udarca, a samo minutu kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Senad Lulić oborio Brozovića. Potpuni preokret dogodio se u 82. minuti kada je Matias Vesino nakon ubačaja iz kornera kojeg je izveo Brozović zabio glavom za 3:2.

U ranije odigranom susretu Udinese je pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Igora Tudora pobijedio Bolognu 1:0, izborivši ostanak u elitnom razredu talijanskog nogometa.

REZULTATI:

Lazio - Inter 2-3 (Perišić 9-ag,Anderson 41 / D‘Ambrosio 29, Icardi 78, Vesino 83)
Sassuolo - Roma 0-1 (Manolas 45)
Udinese - Bologna 1-0 (Fofana 30)
Genoa - Torino 1-2 (Pandev 80 / Falque 30, Baselli 58)
Napoli - Crotone 2-1 (Milik 23, Callejon 32 / Tumminello 90+1)
Milan - Fiorentina 5-1 (Calhanoglu 23, Cutrone 41, 59, KALINIĆ 49, Bonaventura 76 / Simeone 20)
Cagliari - Atalanta 1-0 (Ceppitteli 87)
Chievo - Benevento 1-0 (Inglese 50)
SPAL - Sampdoria 3-1 (Antenucci 5-11m, 53, Grassi 50 / Kownacki 66), donosi HINA.