serie a

Pašalić opet zabio za Atalantu, Gvardiol asistirao u derbiju

Piše desk  /  06.11.2021., 22:50h
Mario Pašalić zabio je za 1:0 vodstvo Atalante kod Cagliarija u 12. kolu Serie A.

Igrala se šesta minuta kada je hrvatski reprezentativac lako završio akciju gostiju. Davide Zappacosta ubacio je s desne strane, a Pašalić je rutinski utrčao na suprotnoj strani i drugi put ove sezone zabio za svoj klub.

Pašalić uistinu nije imao težak posao pri ovoj akciji.

Ovdje pogledajte pogodak hrvatskog reprezentativca.

Momčad iz Bergama na koncu je slavila rezultatom 1:2. Joao Pedro je izjednačio u 27., a Zapata donio novu prednost i, ispostavilo se, pobjedu Atalanti u 43. minuti.

Gvardiol asistirao

U derbiju 11. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig je pred svojim navijačima s 2:1 nadigrao Borussiju Dortmund, a hrvatski reprezentativac u dresu domaće momčadi Joško Gvardiol imao je važnu ulogu u pobjedničkoj momčadi.

Gvardiol je sjajnom asistencijom u 29. minuti uposlio Francuza Christophera Nkunkua koji je zaobišao gostujućeg vratara i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Marco Reus je u 52. minuti izjednačio na 1:1.

Konačnih 2:1 postavio je danski reprezentativac Yussuf Poulsen u 68. minuti na asistenciju Nkunkua.

Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za pobjednike, dok je Marin Pongračić bio u početnom sastavu Borussije, ali ga je na poluvremenu trener Marco Rose zamijenio. RB Leipzig je sa 18 bodova skočio s osmog na peto mjesto.

08. svibanj 2024 11:09