23.04.2021., Sibenik - Cetvrtfinale teniskog turnira ITF World Tennis M15 Sibenik nagradnoga fonda 15000 americkih dolara koji se boduje za ATP ljestvici. Duje Kekez (CRO) - Mili Poljicak (CRO).rPhoto: Hrvoje Jelavic/PIXSELLHRVOJE JELAVIC/PIXSELL - Pixsell
ALL ENGLAND CLUB

Najbolji hrvatski junior u finalu Wimbledona!

Piše desl  /  08.07.2022., 16:00h

Mili Poljičak plasirao se u finale juniorskog Wimbledona nakon što je u dva seta, sa 7:5, 6:2 bio bolji od španjolskog predstavnika Pedra Rodenasa.

Najbolji hrvatski junior na prestižnom turniru igra u statusu trećeg nositelja, a u finalu će mu suparnik biti bolji iz meča u kojem se sastaju 10. nositelj Martin Landaluce i nepostavljeni Michael Zheng, piše Index.hr.

Poljičak, kojem je ovo najbolji rezultat na Grand Slam turnirima u juniorskoj konkurenciji, sjajno je otvorio meč i poveo 3:0 pa 4:1 prije no što je Rodenas izjednačio na 4:4, a potom i 5:5. Ključnim za prvi set pokazao se break koji je Poljičak napravio pri 6:5 kada je i iskoristio prvu break-loptu za osvajanje seta.

I u drugom je Poljičak, inače peti junior svijeta, stigao do breaka odmah na prvom servisu svog suparnika, i to tako što je iskoristio treću break-loptu, a onda sigurno odservirao za prednost 3:0. Tu igru prednosti držao je do 5:2 u drugom setu kad je napravio još jedan break za konačnih 7:5, 6:2 i plasman u meč za naslov na Wimbledonu. Meč je trajao sat i 14 minuta.

06. svibanj 2024 06:50