plivanje

Lana Pudar brončana na Svjetskom prvenstvu u Dohi

Piše fena  /  15.02.2024., 17:52h

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je brončanu medalju u utrci na 200 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Pudar je u finalu utrke dionicu preplivala u vremenu 2:07.92, što je bilo dovoljno za brončanu medalju, prvu na svjetskim seniorskim prvenstvima,  a što joj je jedan od najboljih rezultata u karijeri nakon europskog zlata u istoj disciplini.

Prvih 150 metara Pudar je držala priključak za trenutno prve tri natjecateljice, a u posljednjih 50 metara uspjela je preteći Amerikanku Klinker i osvojiti odličje.

Zlatnu medalju osvojila je Britanka Laura Stephens koja je vodila od početka trke i završila je u vremenu 2:07.35, a srebro je pripalo Dankinji Heleni Rosendahl Bach (2:07.44).

27. travanj 2024 14:57