mlada bh. igračica

Košarkašica Zrinjskog na utakmici zadobila tešku ozljedu glave, nepomično je ležala na parketu

Piše desk  /  02.07.2023., 20:27h

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je u prvom meču Europskog prvenstva B divizije protiv Velike Britanije rezultatom 55:48, a susret je zasjenila teška ozljeda bh. igračice Ane Leko.

Reprezentativka BiH je početkom četvrte četvrtine zadobila nezgodan udarac u predjelu glave nakon čega je ostala nepomično ležati na parketu.

Meč je bio prekinut desetak minuta, nakon čega je prevezena u obližnju bolnicu u Bugarskoj gdje se igra ovo EP.

Iz Košarkaškog saveza BiH jutros javljaju kako je košarkašica Zrinjskog trenutno dobro i da oporavak teče planiranom dinamikom.

"Naša hrabra Ana Leko nakon povrede zadobijene u sinoćnjoj pobjedi ženske juniorske reprezentacije BiH nad Velikom Britanijom zadržana je u bolnici do ponedjeljka. Ima blagi otok na glavi, ali osjeća se mnogo bolje i uspješno oporavlja. Ana, svi smo uz tebe, ti si naša Zmajica!", poručili su.

Što se tiče same utakmice, naše igračice su došle do tijesne, ali važne pobjede u prvom kolu EP-a B divizije.

U ovom bitnom trijumfu najbolja je bila Smaka s 10 poena, dok je jedan manje ubacila Smajić.

Izabranice izbornice Dragane Svitlice imaju još odmjeriti snage s Norveškom i Irskom.

03. svibanj 2024 05:29