Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju protiv Širokog i preuzeo vrh ljestvice

Piše D  /  07.04.2019., 10:04h

Košarkaši Zrinjskog pobijedili su u hercegovačkom derbiju ekipu Širokog na svom parketu s 77:63. Odgođena utakmica 3. kola Lige za prvaka pružila je sjajnu košarku, a Mostarci su susret prelomili tek u posljednjoj četvrtini.

Nakon početnog vodstva gostiju, Plemići su ubacili u brzinu više i dobili prvu četvrtinu s 18:13, ali je Široki istom mjerom odgovorio u drugoj dionici te na poluvrijeme odlazi s minimalnim vodstvom 30:31.

Nakon povratka iz svlačionica Širokobriježani su pokušavali prelomiti utakmicu, bježali su na šest razlike, ali se momčad Hrvoja Vlašića vraćala, te se u posljednju četvrtinu odlazi s 50:52.

Košem Rikića i pogođenim slobodnim bacanjem Zrinjski prelazi u vodstvo 57:56 i od tada je krenula velika serija Mostaraca koji dvije minute do kraja imaju i plus 10 (70:60). Na kraju se bez veće drame završilo s 77:63.

Zrinjski je do pobjede predvodio Marko Šutalo s 21 košem, a veliki doprinos su dali Marko Ramljak (14 koševa , 10 skokova) i Robert Rikić (13 koševa, 10 skokova) s double double učincima

Jedini dvoznamenkasti kod Širokobriježana bio je Filip Kraljević sa 16 poena.

29. travanj 2024 17:29