(VIDEO) Šarić dobar u drugom nastupu za Minnesotu, Bogdanović sjajan u slavlju Pacersa

Piše D  /  17.11.2018., 08:11h

Hrvatski košarkaš je u slavlju svoje ekipe doprinio s devet poena, sedam uhvaćenih lopti i dvije asistencije za 27 minuta provedenih na terenu. Minnesota je izborila pobjedu na gostovanju kod Portlanda sa 112:96, a čak šestorica igrača imala su dvoznamenkast učinak na parketu, piše Index.

Momčad je do slavlja odveo Andrew Wiggins s 23 poena, pet skokova, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i blokadom, dok su krug dvoznamenkastih zatvorili Jeff Teague (13), Karl-Anthony Towns (14), Taj Gibson (12) i Robert Covington s 14 ubačenih poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić stigao je do double-double učinka za svoj Portland s 13 poena i 11 skokova, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Šarića i njegovog novog društva.

Tijesnu pobjedu ostvarili su Indiana Pacersi protiv Miami Heata sa 99:91 u utakmici s prilično malim brojem koševa. Goste je do pobjede vodio Tyreke Evans s 23 ubačenih poena i 10 asistencija, a odmah iza njega sjajan učinak ostvario je Bojan Bogdanović koji je za 32 minute na parketu ubacio 16 koševa te tome dodao šest asistencija i jednu ukradenu loptu.

S druge strane, Slovenac Goran Dragić odigrao je ispod prosjeka ubacivši osam poena i tome dodavši tri asistencije.

Mario Hezonja nije nastupio u porazu New Yorka kod NO Pelicansa (124:129), u utakmici u kojoj je briljirao Anthony Davis s 43 poena, 17 skokova i 5 asistencija.

Zašto je jedan od najboljih bekova u ligi, podsjetio nas je Kyrie Irving koji je odveo Boston do pobjede nad Torontom 123:116 u derbiju Istočne konferencije. Irving je postigao 34 poena 11 asistencija i fantastične postotke šuta: 70% iz igre i 50% za tri poena.