Ronaldo proslavio veliki jubilej pogotkom u pobjedi Juventusa

Piše D  /  22.02.2020., 08:02h

Portugalac je postigao vodeći pogodak za Juventus na gostovanju kod SPAL-a u Ferrari u 39. minuti susreta.

Nakon brzog kontranapada Juan Cuadrado je uposlio Ronalda koji neometan sa desetak metara rutinski matira Etrita Berishu za 1:0.

Ronaldo je na ovaj način stigao do 725. pogotka u 1.000 nastupa u karijeri. Sjajni Portugalac je odigrao 836 utakmica u klupskom i 164 u reprezentativnom nogometu.

Aaron Ramsey je u 60. minuti povisio na 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Andrea Petagna iz penala u 69. minuti susreta.

Ervin Zukanović je igrao čitav susret u redovima poražene ekipe, a u 45+1. minuti je dobio žuti karton.

Juventus je na ovaj način u 25. kolu italijanske Serie A stigao do 19. pobjede i povećao je prednost nad Lazijom na četiri boda.

28. travanj 2024 01:33