Ovo je nevjerojatno: Zrinjski ponovno ispustio čistu pobjedu u posljednjim sekundama

Piše Toni Raspudić  /  16.10.2018., 08:10h

Nevjerojatno je što sve košarkaši Zrinjskog neće ispustiti i upisati poraz. Da redatelj smišlja dramatičniju završnicu, ne bi mogao režirati ono što mogu mostarski košarkaši. U prošlom kolu su na domaćem parketu poraženi od Sutjeske nakon produžetaka iako su sve trebali riješiti u regularnom dijelu.

Večeras su u 4. kolu ABA 2 lige gostovali kod Sparsa u Sarajevu i ponovno su izgubili nakon produžetaka 75:73 (61:61). Ako je ono u Mostaru bila drama nad dramama, što onda reći za ovo u Sarajevu. Da su se trudili dramatičnije izgubiti, nisu mogli...

Zrinjski je na trenutke pokazivao da je još uvijek onaj pobjednički tim iz prošle sezone. Fantastično su ušli u utakmicu i serijom 11:0 doslovno uništavali protivnika na startu. No, uslijedila je crna rupa, te Spars odgovara istom mjerom za 11:11. Zrinjski je na kraju prvu dionicu dobio s minimalnih 13:15.

U drugoj četvrtini ista stvar. Plemići tricama rešetaju koš domaćina i sa pet ubačenih trojka bez promašaja na sredini četvrtine vode s 19:32. No, uslijedila je nova crna rupa, Sparsi su pojačali obranu, a Zrinjskom je stao šut te se na odmor odlazi s 36:37 za Mostarce.

U trećoj dionici momčad Hrvoja Vlašića je pobjegla na 9 razlike (36:45), ali nikako nisu uspijevali prelomiti utakmicu u svoju korist. Sparsi se vraćaju, te se u posljednju četvrtinu odlazi rezultatom 47:49.

U zadnjih 10 minuta viđena je prava revija pogrešaka s obje strane, a i s takvom igrom Zrinjski je bio nadomak pobjede. Činilo se kako ovoga puta ne mogu kiksati jer je tri sekunde do kraja pri rezultatu 59:61 za Zrinjski Sokolović imao dva slobodna bacanja. Play Mostaraca promašuje oba, a Todorović pri skoku pravi prekršaj u napadu i šalje Grubeliča na liniju slobodnih bacanja. Ovaj pogađa oba i donosi Sparsima izjednačenje 61:61 te produžetke.

U dodatnih pet minuta bolje se snalaze domaćini te bježe na sedam razlike (71:64), ali Zrinjski tricama Todorovića i Smajlagića dolazi na pola koša zaostatka (71:70) 50 sekundi do kraja. No, do prekreta Plemići nisu mogli. Durmo je na drugoj strani ubacio oba slobodna bacanja, zatim Ramljak gubi loptu, a Grubelič također ubacuje oba bacanja (75:70). Na kraju je Sokolović dvije sekunde prije kraja tricom postavio konačan rezultat 75:73, te je Zrinjski tako upisao i četvrti poraz u isto toliko kola regionalnog natjecanja.

Sparse su do pobjede predvodili Albijanić sa 16 i Durmo s 14 poena (1 skokova), dok su kod Zrinjskog najefikasniji bili Todorović s 18, te Ramljak i Pandurić s 14 poena.

U sljedećem kolu Zrinjski u Mostaru dočekuje MZT Skopje i pobjeda je prijeko potrebna Plemićima. Vidi se kako još uvijek ima rezerve kod njih i da mogu biti samo bolji. Bljeskovi u početku prve i druge četvrtine pokazali su to i u ovoj utakmici, ali treba se riješiti tih crnih rupa. Nedostaje koncentracije u obrani i pri šutu slobodnih bacanja, a kada se oslobode tih dječačkih grešaka, Zrinjski će ponovno biti momčad kakva je bila prošle sezone.

27. travanj 2024 01:42