Tko će kome nego svoj svome: Bivši Plemić nanio Zrinjskom treći poraz u drami nad dramama

Piše D  /  10.10.2018., 08:10h

Nakon poraza od Dynamica i Rogaške, košarkaši Zrinjskog u 3. kolu u svojoj dvorani na Bijelom Brijegu tražili prvu pobjedu u novoj sezoni regionalne ABA 2 lige. U goste je došla crnogorska Sutjeska koja je imala polovičan učinak u prva dva kola.

U dramatičnoj utakmici nakon produžetka Zrinjski je ponovno doživio poraz. U regularnom dijelu je bilo 71:71, a nakon produžetka Sutjeska je slavila sa 78:82.

Od samog početka je bilo jasno kako će ovo biti još jedna teška utakmica za Mostarce. Zrinjski je većim dijelom prve četvrtine bio u minimalnom vodstvu, ali pred kraj dionice Sutjeska radi seriju 13-0 i bježi na devet koševa razlike (12:21). Ipak, do kraja četvrtine Plemići su uspjeli smanjiti na koš zaostatka (20:21) svojom sjajnom serijom od 8-0.

I u drugoj četvrtini ista slika. Početkom dionice rezultatski egal, a u drugom dijelu gosti iz Crne Gore ponovno rade seriju na odmor s plus 6 (37:43).

Sredinom treće dionice Sutjeska po prvi put bježi na dvoznamenkastu prednost (44:54) i veću prednost zadržavaju do kraja četvrtine (49:58).

Momčad iz Nikšića je održavala prednost na početku posljednje dionice i činilo se kako će ovo biti još jedan poraz Plemića bez neke drame. Ali, momčad Hrvoja Vlašića se vraća i pet minuta do kraja izjednačuje rezultat (60:60).

U posljednju minutu Zrinjski ulazi s prednošću zahvaljujući sjajnom Todoroviću koji je povezao 11 koševa i Zrinjski je 50 sekundi do kraja imao 69:65. Pola minute do kraja susreta Hadžibegović pogađa tricu za goste, a nakon time-outa Vlašića Bakić pogađa za 2 poena. Budući da su imali tri koša razlike, Zrinjski je četiri sekunde prije kraja napravio prekršaj nad bivšim Plemićem Draškom Kneževićem. On pogađa prvu, a drugo namjerno promašuje, ali ponovno dolazi do lopte i zabija za produžetke 71:71.

U dodatnih pet minuta viđena je prava revija slobodnih bacanja s obje strane i revija promašaja iz igre. Pola minute do kraja Knežević pogađa za dva (78:80), a na drugoj strani Ramljak promašuje za tri. 16 sekundi do kraja Lalović pogađa za dva (78:82), a Ramljak ponovno promašuje tricu i Zrinjski gubi još jednu utakmicu.

Sutjesku su do pobjede predvodili Pavličević s 20 i Lalović sa 16 poena, ali junak slavlja Crnogoraca bio je Draško Knežević (15 poena) koji je pogađao u ključnim trenucima.

Najefikasniji kod Zrinjskog bili su Ramljak sa 17, te Todorović i Smajlagić s po 16 koševa.

U sljedećem kolu Zrinjski gostuje u Sarajevu kod Sparsa (16. listopada).