Olmo i Španjolska pregazili Francuze i ušli u finale

Piše D  /  27.06.2019., 11:06h

Španjolska U-21 reprezentacija izborila je finale Europskog prvenstva nakon što su s 4:1 pobijedili Francusku.

No, rana faza susreta nije nagovještavala kako će Španjolci lagano do finala jer su Francuzi poveli u 16. minuti nakon što je Mateta pogodio s bijele točke.

Odgovor Furije se čekao do 28. minute kada Roca nakon kornera zabija za poravnanje 1:1. U samom finišu prvog poluvremena Španjolci dolaze i do preokreta pogotkom Oyarzabala iz jedanaesterca kojeg je i sam izborio.

Tek što se krenulo u nastavak, točnije u 47. minuti sijevnula je kontra Španjolaca koju na kraju kruniše Dinamov dragulj Dani Olmo za velikih 3:1.

Bio je to drugi pogodak Olma na ovom prvenstvu.

Konačnih 4:1 postavio je Mayoral u 67. minuti nakon sjajne asistencije Fornalsa koji ga je pronašao usamljenog na suprotnoj strani, a napadač Levantea nije imao težak posao da do kraja dotuče Francuze.

Tako će u velikom finalu Španjolci igrati protiv Nijemaca koji su ranije danas porazili Rumunjsku s 4:2.

30. travanj 2024 21:18