Niko Kovač osvojio s Bayern Munchenom naslov prvaka Njemačke

Piše D  /  18.05.2019., 05:05h

Nogometaši Bayern Munchena osvojili su naslov njemačke Bundeslige. Bavarci su do svoje 29. titule došli pobjedom u posljednjem kolu nad Eintracht Frankfurtom 5:1.

Hrvatski trener Niko Kovač tako je odradio sa svojim timom ono što mu je bio i primarni cilj - obrana titule.

A, nju su obranili na uvjerljiv način na svojoj Allianz Areni. Bayern je tijekom cijelog susreta bio bolja momčad, a do prednosti su došli već u 4. minuti golom Comana. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, a onda je Haller u 50. minuti donio Frankfurtu izjednačenje (1:1) i malo zakomplicirao borbu za titulu.

No, Bayern je bila puno bolja momčad i to se u nastavku i vidjelo. Alaba i Sanchez su donijeli prednost od 3:1, a nakon toga Kovač je uveo Riberyja i Robbena da se oproste od navijača u svojoj posljednjoj utakmici.

I oprostili su se sa stilom. Prvo Ribery u 72. minuti pogađa za 4:1, a Robben u 78. minuti postavlja konačni rezultat 5:1.

Borussia Dortmund je pobijedila na gostovanju kod imenjaka Monchengladbacha s 0:2, ali na kraju su ponovno ostali kratki za dva boda za novim/starim prvacima.

29. travanj 2024 01:37