Josip Brekalo strijelac u velikoj pobjedi Wolfsburga, Kramarić zabio u porazu Hoffenheima

Piše D  /  18.05.2019., 05:05h

Nogometaši Wolfsburga slavili su u posljednjem 34. kolu njemačke Bundeslige pobijedivši Augsburg s 8:1 i tako osigurali plasman u Europsku ligu.

Junak ‘vukova‘ bio je Weghorst s hat-trickom, a uvjerljivo vodstvo su još potvrdili Knoche, Ginczek i Rexhbecaj za 6:0.

Schieber je zabio za Augsburg i smanjio na 6:1, ali je 85. minuti Josip Brekalo pogodio za 7:1. Hrvatski reprezentativac lijepo je primio loptu i poslao je pred vratara i gostujućih braniča. Bio je ovo drugi gol Brekala u Bundesligi.

Gol pogledajte OVDJE!

Konačnih 8:1 postavio je Danso autogolom.

Hoffenheim je u posljednjem kolu poražen na gostovanju kod Mainza s 4:2 i tako su ostali bez plasmana u europska natjecanja. Dobro je počelo za Hoffenheim jer su nakon prvog poluvremena vodili s 0:2 golovima Belfodila i Kramarića.

Hrvatski napadač je fantastično pogodio iz slobodnog udarca i upisao svoj 17 pogodak ove sezone u Bundesligi.

No, u 41. minuti Baumgartner je dobio drugi žuti karton, a Mainz je igrača više iskoristio u drugom poluvremenu i razbio Hoffenheim s četiri gola i ostavio ih bez Europe. Tako Kramarića nećemo gledati u kvalifikacijama Europa lige, ali zato hoćemo Antu Rebića i njegov Frankfurt koji je unatoč porazu od prvaka Bayerna (5:1) završio na sedmoj poziciji.

29. travanj 2024 04:20