Danske rutinski svladala BiH uoči odlaska na EURO

Piše D  /  06.06.2021., 10:06h

Utakmica sama po sebi nije ponudila mnogo lijep i dobar nogomet, a domaća selekcija bila je ta koja je diktirala tempo od početka do kraja susreta, prenosi N1.

Prvi gol na meču pao je već u 18. minuti, a nakon konfuzije u obrani BiH strijelac za Dansku bio je Braithwaite.

Do odlaska na odmor igralo se najviše na sredini terena. Danci su bili opasniji, žešći u napadima, ali su se oni mahom završavali na ivici kaznenog prostora.

Pritisak domaće selekcije nastavio se i u nastavku susreta, ali bez nekih stopostotnih prilika i na jednoj i na drugoj strani. Ipak, bolju igru Danci su krunisali ponovo u 74. minuti preko Corneliusa.

Najozbiljniju šansu BiH je imala 10 minuta pred kraj susreta, ali Prevljak je loše šutirao iz izgledne pozicije unutar šesnaesterca.

Ovo je 12. uzastopna utakmica reprezentacije BiH u kojoj nisu zabilježili pobjedu. Posljednji trijumf datira još iz studenog 2019. godine kada je BiH bila bolja od Lichtensteina sa 3:0 u kvalifikacijama za EURO.

29. travanj 2024 03:34