Zrinjski poražen od Rogaške: Ništa od final-foura za Mostarce

Piše D  /  13.03.2018., 09:03h

Od samog početka domaćini su nametnuli svoju igru i na kraju prve četvrtine imaju dvoznamenkastu prednost (29:19).

U nastavku susreta slovenska momčad je diktirala ritam igre i zadržavala sigurniju prednost. Početkom zadnje dionice Plemići se bude i s dvije vezane trice Smajlagića i Igrutinovića dolaze na minus 6 (69:63), no bliže od toga nisu mogli.

Na kraju je završilo 86:76 i ovim porazom Zrinjski se oprašta od borbe za final-four ABA 2 lige.

Rogašku su do pobjede predvodili američki play Rashun Davis s 21 poenom i Mitja Nikolič s 19 koševa, dok su kod Zrinjskog najbolji bili Igrutinović s 18 i Miličević s 15 poena.

Rogaška je ovom pobjedom preskočila Zrinjski i došla do 5. mjesta s 11 pobjeda i 9 poraza, dok su Plemići šesti s istim skorom.

Na trećem i četvrtom mjestu su Sixt Primorska i Krka s dvije pobjede više od Zrinjskog. Budući da Plemići imaju lošiji omjer u međusobnim susretima od obje momčadi, nemaju šanse za final-four.

Do kraja regularnog dijela ostala su još dva kola u kojima Mostarci prvo dočekuju Dynamic, a zatim gostuju u Tivatu kod Teodoa.