Zlatko Dalić priznao: Ovako sam strepio u finalu Svjetskog prvenstva, srce mi je puno

Piše D  /  18.05.2019., 10:05h

Danima je sve u Varaždinu bilo spremno za veliku feštu, a dogodilo se jučer ono što su domaći očekivali. Varaždin je u odlučujućoj utakmici s drugoplasiranim Šibenikom slavio s 3:1 i osvojio naslov prvaka Druge HNL. Nakon osam godina u Varaždin se vratio prvoligaški nogomet. Do dugo u noć Varaždinom se orilo: ‘Šampioni...‘ i ‘Večeras je naša fešta...‘

Samo petnaestak minuta prije početak susreta, redovi za ulaznice bili su dugački kao nekada u zlatno doba varaždinskog nogometa. Baš takvo bilo je ozračje i na tribinama u još jednoj povijesnoj utakmici ovog kluba o kojoj će se prepričavati generacijama.

Ozbiljan je bio i Zlatko Dalić, skoncentriran od prve minute, kao da vodi utakmicu na Svjetskom prvenstvu.

Utakmicu je gledao u društvu Lukše Jakobušića, inače prvog suradnika Hajdukova predsjednika Marina Brbića. Izbornik nam je nakon svega priznao:

- Zadnji put ovako sam strepio u finalu Svjetskog prvenstva. Hvala ovoj divnoj publici koja je ostala i na kiši podržati svoj klub. Ovih deset tisuća ljudi na tribinama pokazali su što misle o ovom projektu. Nadam se da će sada napokon i grad Varaždin shvatiti kakav je ovo projekt i stati iza njega.

Srce mi je puno, jer ovo je moj klub. Isplatilo se sve ulaganje, sav trud... Hvala igračima, stručnom stožeru i svima koji su radili naporno. Hvala sponzorima koji su stali uz ovaj klub - istaknuo je Zlatko Dalić.

Izbornik je dugo ostao na tribinama, primao čestitke i poljupce razdraganih Varaždinaca. Strepio je i Davor Vugrinec, skakao u svakoj spornoj situaciji, ‘čupao kosu‘... Šteta što je kiša potjerala gotovo polovicu gledatelja na istočnoj tribini, no za pohvaliti je ostalu polovicu koja je, pokisla do kože, ostala slaviti naslov.

U završnici prvog poluvremena Varaždinci su napokon odahnuli, a tribine su eksplodirale. Dejan Glavica ‘mekano‘ je primio jednu tešku loptu u šesnaestercu, šibenski branič ga srušio, a za Frana Jovića nije bilo dvojbe.

Jedanaesterac je u 41. minuti sigurno izveo Leon Benko, napadač čija kvaliteta je još uvijek daleko iznad razine drugoligaškog nogometa. I onda se u nastavku dogodilo isto što i na početku susreta. Šibenik je opet bolje ušao u utakmicu i Obeng Ampem Prince sjajno je ušao ispred domaćih stopera i u 50. minuti pospremio pod gredu za 1:1. Tristotinjak Funcuta, koji su navijali cijeli susret, došlo je na svoje.

No, Šibenčanima nije pomogao njihov ‘princ‘ jer su Varaždinci jučer imali svog junaka. Dejana Glavicu koji je sjajno pogodio u 61. minuti. Osim Benka i Glavice, veliki posao odradio je i Dario Jertec, neumorna radilica i pravi ‘španer‘.

Za Šibenčane je priča bila gotova u 70. minuti kada je Karlo Bilić dobio drugi žuti karton. Sedam minuta kasnije točku na i stavio je doktor Benko, prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca... Nogometni doktor Varaždincima je ove sezone donio više od polovice bodova. A kako je samo u 90. minuti šprintao od beka do beka, kao da mu je 20, a 35 godina, prenosi Večernji.hr.

19. travanj 2024 22:15