Article_Top_970x250

Tomašević uvjerljivo vodi u Zagrebu, pogledajte i ostale rezultate lokalnih izbora u Hrvatskoj

neslužbeni rezultati

Tomašević uvjerljivo vodi u Zagrebu, pogledajte i ostale rezultate lokalnih izbora u Hrvatskoj

svibnja 16, 2021
dnevnik.ba
dnevnik.ba

Na lokalnim izborima za županijske skupštine HDZ vodi u 14 izbornih jedinica, SDP u tri, a Možemo!, IDS, nezavisna lista nositelja Matije Posavca i nezavisna lista Damira Bajsa u po jednoj izbornoj jedinici, objavilo je Državno izborno povjerenstvo (DIP) u 23 sata.

U Međimurskoj županiji najviše je dobila lista NL, HNS, HSLS, Demokrati - 58,83 posto (nositelj liste Matija Posavec). Druga lista je SDP, HSS, HSU, MDS, Laburisti, Reformisti - 19,56 posto (nositelj liste Mario Medved), a treća lista je HDZ - 15,46 posto (nositelj Darko Horvat), prenosi Hina.

U  Varaždinskoj županiji prva je lista HDZ, HSLS, HSU - 28,31 posto (nositelj liste Anđelko Stričak), druga je lista Reformisti, Umirovljenici - 21,95 posto (nositelj Radimir Čačić), a treći je SDP - 16,44 posto (nositeljica liste Barbara Antolić Vupora).

U Krapinsko-zagorskoj županiji najviše je dobila lista SDP, HSS, HSU - 46,51 posto (nositelj Željko Kolar), druga je lista HDZ, A-HSS, HSLS, SU, ZDS - 26,51 posto (nositelj liste Ernest Svažić), a treći je Domovinski pokret - 7,84 posto (nositelj Davor Dretar).

U Koprivničko-križevačkoj županiji prva je lista SDP, HSLS, GLAS - 23,69 posto (nositelj liste Mladen Kešer), druga je lista Nezavisni – 20,34 posto (nositelj Željko Lacković), a treći je HDZ - 19,02 posto (nositelj liste Darko Sobota).

U Gradu Zagrebu prva je lista Možemo!, Zagreb je naš!, NL, Zelena alternativa – OraH, Za Grad - 39,82 posto (nositelj liste Tomislav Tomašević), druga je lista HDZ, HSLS, HSU - 11,36 posto (nositelj liste Mislav Herman), a treća je Domovinski pokret, Zelena lista – 10,61 posto (nositelj liste Miroslav Škoro).

U Zagrebačkoj županiji prva je lista HDZ, HSU, HNS, HSLS - 25,26 posto (nositelj Željko Turk), druga je lista SDP, HSS – 25,17 posto (nositelj Mihael Zmajlović) a treća je lista SKNL, ''Stranka rada i solidarnosti'' - 17,05 posto (nositelj Stjepan Kožić),

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji prva je lista Damir Bajs, NL, HSU, SU, BUZ, HNS, Demokrati, Reformisti, NSH, GLAS, HSS braće Radić, HSS - 30,56 posto (nositelj liste Damir Bajs), drugi je HDZ – 30,52 posto (nositelj Marko Marušić), a treći je HSLS - 17,07 posto (nositelj liste Dario Hrebak).

U Virovitičko-podravskoj županiji prva je lista HDZ, HSLS - 57,85 posto (nositelj liste Igor Andrović), druga je lista SDP, HSDP – 19,12 posto (nositelj Mate Vukušić), a treća je Domovinski pokret, Most, HSU, SU, Zelena lista - 17,46 posto (nositelj liste Daniel Spajić).

U Osječko-baranjskoj županiji prva je lista HDZ, Nezavisna lista Ante Đapića, ANU, HSU, HSP, DHSS, BUZ, HSLS - 49,16 posto (nositelj liste Ivan Anušić), druga je lista DP, SU - 18,57 posto (nositeljica liste Vesna Vučemilović), a treća je lista SDP - 11,16 posto (nositelj liste Marko Bogatić).

U Vukovarsko-srijemskoj županiji prva je lista HDZ, DHSS, HSU, BUZ, HSP AS, HNS, HSLS - 40,46 posto (nositelj liste Damir Dekanić), druga je lista DP, IP-NL, HSS, Desno, Zelena lista - 23,50 posto (nositelj liste Josip Dabor), a treća je lista Hrvatski suverenisti, Most, HKS, SU, HSP - 12,82 posto (nositelj liste Nikola Kajkić).

U Karlovačkoj županiji prva je lista HDZ, HSLS - 43,09 posto (nositeljica Martina Furdek - Hajdin), druga je SDP, HSS - 19,94 posto (nositelj Stjepan Mikulandrić), a treći je Domovinski pokret - 9 posto (nositelj Vlatko Ivka).

U Sisačko-moslavačkoj županiji prva je lista HDZ, HSLS, HSS, HSP, HKS, HNS, HSU - 46,41 posto (nositelj liste Ivan Celjak), druga je lista SDP, Centar, Laburisti, HDRS, Zelena alternativa - OraH - 17,82 posto (nositelj Daniel Berdais), a treći je DP - 11,90 posto (nositelj liste Damir Markuš).

U Požeško-slavonskoj županiji prva je lista HDZ, HSU – 53,08 posto (nositelj liste Željko Glavić), drugi je DP, Most – 20,56 posto (nositelj Josip Ređo), a treći je SDP – 18,13 posto (nositelj Luka Samardžija).

U Brodsko-posavskoj županiji prva je lista HDZ, HKS, HSP - 42,28 posto (nositelj Danijel Marušić), druga je Nezavisna lista - 21,17 posto (nositelji liste Mirko Duspara) a treći je lista DP - 12,55 posto (nositelj Ružica Vukovac).

U Primorsko-goranskoj županiji prva je lista SDP, PGS, IDS, HSU, HSS - 35,83 posto (nositelj liste Zlatko Komadina), druga je HDZ, HSLS - 25,83 posto (nositelj liste Oleg Butković), a treća je AM, Alternativa, Unija - 10,04 posto (nositelj liste Marko Boras Mandić).

U Istarskoj županiji prva je lista IDS, ISU-PIP, Zeleni - 42,47 posto (nositelj liste Boris Miletić), drugi je SDP - 14,10 posto (nositelj Danijel Ferić), a treći je HDZ -11,78 posto (nositelj liste Anton Kliman).

U Ličko-senjskoj županiji prva je lista HDZ, HSS, HSU, HBS - 37,14 posto (nositelj Marijan Kustić), drugi je LiPO - 28,83 posto (nositelj Darko Milinović), a treći je HSP - 12,17 posto (nositelj liste Danijel Tušak).

U Zadarskoj županiji prva je lista HDZ, HSP, SU, Reformisti - 44,33 posto (nositelj Božidar Longin), druga je SDP, AM, HSS, Centar, Glas - 16,67 posto (nositelj Zlatko Marasović), a treća je kandidacijska lista grupe birača – 14,81 posto (nositelj Ivica Žuvela).

U Šibensko-kninskoj županiji prva je lista HDZ, HSLS - 34,87 posto (nositelj Nediljko Dujić), druga je NLSP - 16,78 posto (nositelj Stipe Petrina), a treća je kandidacijska lista grupe birača - 15,72 posto (nositelj Marko Jelić).

U Splitsko-dalmatinskoj županiji prva je lista HDZ, HSP - 32,28 posto (nositelj Blaženko Boban), druga je Most - 14,13 posto (nositelj Miro Bulj), a treći je SDP - 12,19 posto (nositelj liste Ranko Ostojić).

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji prva je lista HDZ, HSLS, HSS, HSU, Hrvatski suverenisti - 40,25 posto (nositelj liste Nikola Dobroslavić), drugi je Most - 19,62 posto (nositelj liste Božo Petrov), a treća je lista SDP, HNS – 15,65 posto (nositelj liste Mišo Krstičević).

Dnevnik.ba