Šimić i Horvat bez finala, dva zlata za domaćine

Piše D  /  02.03.2019., 08:03h

Šimić je s preskočenih 1,85 metara zauzela 18. mjesto u kvalifikacijama u konkurenciji 26 visašica, dok je Horvat s preskočenih 5,35 metara završio na 12. poziciji među 14 motkaša. U finale se plasiralo po osam najboljih iz kvalifikacija.

U subotu će u kvalifikacijama nastupiti preostalih troje hrvatskih predstavnika, Zvonimir Ivašković na 60 metara te Andrea Ivančević i Ivana Lončarek na 60 metara s preponama.

Dva zlata za domaćine prvog dana

Prvog dana Europskog dvoranskog atletskog prvenstva u Glasgowu podijeljena su tri kompleta medalja, a dva zlata osvojile su domaće predstavnice, Katarina Johnson-Thompson bila je najbolja u petoboju, a Laura Muir na 3000 metara, dok je u muškoj konkurenciji zlato u bacanju kugle osvojio Poljak Michal Haratyk.

Johnson-Thompson (26) je do svog drugog zlata u petoboju, bila je najbolja i prije četiri godine u Pragu, stigla sa 4983 bodova što je samo 30 bodova manje od svjetskog rekorda Ukrajinke Natalije Dobrinske. Srebro je osvojila još jedna Britanka Niamh Emerson (19) s osobnim rekordom od 4731 bodova, a broncu Francuskinja Solene Ndama (20) s nacionalnim rekordom od 4723 bodova. Austrijanka hrvatskog porijekla Ivona Dadić (25) je sa 4702 bodova ostala četvrta.

Laura Muir (25) obranila je naslov na 3000 metara osvojen prije dvije godine u Beogradu s vremenom 8:30.61 minuta, srebro je osvojila Njemica Konstanze Klosterhalfen (22) sa 8:34.06, a broncu još jedna Britanka Melissa Courtney (25) sa 8:38.22.

Haratyk (26) je naslovu europskog prvaka na otvorenom osvojenom lani u Berlinu dodao i onaj u dvorani hicem od 21.65 metara što je njegov osobni rekord. Srebro je osvojio iskusni Nijemac David Storl (28), bivši trostruki europski i dvostruki svjetski prvak na otvorenom, sa 21.54 metara, dok je broncu osvojio Čeh Tomaš Stanek (27) sa 21.25m. - piše HRT.

18. travanj 2024 17:33