Američki dronovi
Vijesti

SAD raspoređuje snage na Portoriku očekuju se novi napadi na brodove iz Venezuele

/

Američko ratno zrakoplovstvo potvrdilo je prošireno raspoređivanje bespilotnih letjelica MQ-9A Reaper s aerodroma Rafael Hernández u Aguadilli (BQN) u Portoriku.

Prema pisanju američkih medija specijaliziranih za praćenje aktivnosti Ministarstva obrane SAD-a, u Portoriku je raspoređeno najmanje sedam bespilotnih letjelica MQ-9A Reaper.

Američko ratno zrakoplovstvo navelo je da to raspoređivanje podupire obavještajne, nadzorne i izviđačke misije koje se provode u koordinaciji s američkim Južnim zapovjedništvom (SOUTHCOM).

Daljinski upravljana letjelica, koja djeluje iz baze u Aguadilli, osigurava stalni nadzor pomorskih ruta povezanih s krijumčarenjem narkotika iz Južne Amerike prema Karibima i jugoistočnom dijelu Sjedinjenih Američkih Država.

Sjedinjene Američke Države okupile su znatne vojne snage na Karibima, uključujući nosač zrakoplova, borbene zrakoplove i druge ratne brodove.

Američki predsjednik Donald Trump ranije je ovog mjeseca naredio „blokadu“ svih sankcioniranih naftnih tankera koji ulaze u Venezuelu ili iz nje izlaze.

Trump je optužio Venezuelu da preplavljuje Sjedinjene Američke Države drogom, a njegova administracija već mjesecima provodi zračne i pomorske operacije protiv plovila iz Južne Amerike za koja tvrdi da prevoze narkotike.

Dnevnik.ba