Sa 77 na leđima zabija u trećoj hrvatskoj ligi

Piše D  /  07.07.2019., 06:07h

Špoljarić je odlučio igrati za Marsoniju tek nakon što je Slavonski Brod dobio svoje bazene i vaterpolo klub, dok je to u mladosti činio nekada na Savi, piše Index.

U pobjedi Marsonije nad Đakovom s 24:12 u 1. krugu natjecanja u Trećoj ligi – istok Špoljarić je postigao jedan pogodak, dok je najučinkovitiji bio Kristian Šimić s 5, dok su po 4 dali Filip Kolesarić i Gabrijel Grubišić. U drugoj utakmici prvog kruga na trećeligaškom istoku mladi Brođani su s 20:14 bili bolji i od Osijeka.

Špoljarić, koji je rođen 17. travnja 1942., od 1958. do 1959. trenirao je u VK Radničkom iz Slavonskog Broda, a onda nakon 57 godina ponovo zaigrao vaterpolo. Osvojio je zlato prije dvije godine na natjecanju Klepetan 2017 i postigao dva gola za veterane Marsonije u hrvatskoj amaterskoj vaterpolskoj ligi.

Što se tiče same utakmice, bila je puna tempa i borbe uz nekoliko lijepih poteza na obje strane. Imala je Marsonia 2:1 nakon prve četvrtine, dok je do poluvremena prednost narasla na 10:5 koju su igrači trenera Luke Šimovića do kraja znali sačuvati. Protiv Osječana odličnu utakmicu odigrali su Filip Kolesarić sa 7 i Gabrijel Grubišić s 5 postignutih golova (Josip Šebalj).

24. travanj 2024 10:12