Prije četiri godine predvođeni dvojicom Hrvata igrali europsko finale, sada više ne postoje

Piše D  /  05.07.2019., 04:07h

Ivan Strinić i Nikola Kalinić igrali su prije četiri godine za Dnjipropetrovsk koji je došao blizu osvajanja titule drugog najvećeg europskog nogometnog natjecanja.

Kalinić je u finalu zabio gol za rano vodstvo Ukrajinaca, ali Krychowiak i Bacca preokreću na 2:1. Međutim, Dnjipro je izjednačio do poluvremena preko Rotana, a sjajni Carlos Bacca u 73. minuti donosi pobjedu Sevilli. Zabio je Kalinić i dva gola na teškom gostovanju kod Qarabaga za, pokazat će se, ključne bodove i prolazak skupine.

I tu je stala priča ovog ukrajinskog kluba. Uprava više nije mogla plaćati svoje igrače i trenera Juandea Ramosa. Nakon toga su sukladno zanemarivanju plaća uslijedile i kazne, a u sezoni 2016./2017. izbačeni su u drugu ligu. Sada su u situaciji da nisu prijavili licencu ni za amatersku ligu pa su praktički prestali postojati jer se nigdje ne natječu.

23. travanj 2024 20:32