Portugalski rukometaši razbili Francusku: Senzacionalni meč sudili hrvatski suci

Piše D  /  12.04.2019., 08:04h

Didier Dinart odlučio je da mu Nikola Karabatić nije potreban za ovu utakmicu, a nevjerojatno zvuči podatak da gosti niti jednom nisu vodili tijekom svih 60 minuta igre.

Od samog starta Portugalci su zaigrali sjajno, poveli 3:0, a potom u finišu stigli i do +5 (17:12), a do kraja poluvremena primili su još samo jedan gol (17:13). Ipak, očekivala se reakcija gostiju u nastavku, ali najbliže što su prišli bilo je 18:15.

Sve nakon toga bila je maestralna predstava Portugalaca, koji su triput stigli i do najvećih +8 (26:18, 29:21, 30:22), a na kraju su slavili sa šest golova razlike i ostvarili jednu od najvećih pobjeda u povijesti. To je bio treći poraz Tricolora u posljednje četiri utakmice.

Domaće je predvodio Rodrigues Areia sa šest golova, dok je na drugoj strani Nedim Remili bio najbolji sa sedam pogodaka.

Portugal u skupini 6 ima maksimalnih šest bodova, Francuska četiri, Rumunjska dva, a Litva je bez bodova. Portugal i Francuska za dva dana igraju novu utakmicu, ovog puta u Strasbourgu, prenosi Index.hr.

19. travanj 2024 05:39