Ovako izgleda „uništen“ travnjak Veležovog stadiona u istočnom Mostaru. Oštećenja golim okom skoro nevidljiva smo zaokružili kako bi čitateljima dočarali razmjere „uništavanja“.
Ako je vjerovati, a nije, glavnom huškaču Grada na Neretvi, bivšem novinaru i aktualnom federalnom zastupniku DF-a Sanelu Kajanu i njegovim sljedbenicima, iza „uništavanja“ travnjaka na stadionu „Rođeni“ kao i uzvratne akcije oduzimanja transparenata Veležovim navijačima „Red Army“ stoje „ kriminalaci, vandali, oni koji ne vole ni državu Bosnu i Hercegovinu ni Mostar, kojima nije stalo do mira na ovom području“.
Dio je ovo Kajanove izjave medijima nakon tvrdnji o navodnom "napadu dronovima" na travnjak stadiona Rođeni, bez provjere je li tih nekoliko travki moglo stradati i usljed prskanja obližnjih vinograda, na primjer.
Pri tom je zanimljivo da se Kajan koji oduzimanje transparenata navijačima Veleža naziva potezom kriminalaca i vandala na isti potez prema navijačkoj skupini Zrinjskog, Ultrasima nije osvrnuo na jednak način. Njegovi sljedbenici su ga čak pozdravili!
I tko bi o čemu nego Kajan o onima koji dižu tenzije. Za to je optužio portale i medije s "one strane" Neretve, zapadne dakle. U maniru profesionalnog huškača, Kajan je po povratku sa službenog puta odlučio nadoknaditi propušteno te je zbog nekoliko uvelih travki za koje policija još nije utvrdila kako su i pod kojim okolnostima u lošijem stanju u odnosu na ostatak travnjaka, jer ih je najprije trebalo pronaći i locirati, alarmirao i Federalni MUP, u trenu oživio staru misiju pretvaranja Mostara u „grad slučaj“. Cijela priča neodoljivo podsjeća na slučaj Pokvić od prije nekoliko godina iz Uskoplja.
Daleko od nekoliko uvelih travki na stadionu Rođeni, u povratničkom selu Rostovo u središnjoj Bosni, istodobno svjedočimo pravom izljevu međunacionalne netrpeljivosti. Na meti su dakako Hrvati, a povod je postavljanje križa i obilježja hrvatskog naroda.
Na takav potez jednog od hrvatskih povratnika u Rostovo odmah je reagirao lokalni imam nazivajući križ i zastavu hrvatskog naroda provokacijom. Ono što prema riječima ministra obrazovanja u Srednjobosanskoj županiji Bojana Domića nije nikomu smetalo ni u doba komunizma, danas smeta „patriotima“ BiH.
Nekoliko uvelih travki na stadionu u istočnom Mostaru golim okom jedva vidljivih, uz jezik mržnje s Neretve, uspio je prikriti još jedan u nizu očiglednih primjera nacionalne i vjerske netrpeljivosti u središnjoj Bosni usmjeren prema Hrvatima.
Kako i zašto najbolje znaju profesionalni širitelji međunacionalne mržnje i nemira.
Dnevnik.ba