Schmidt i Plenković
hrvatski premijer

Plenković: Schmidt nastoji ispraviti pogrešne odluke svojih prethodnika, indikativne reakcije političkih stranaka

/

Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je u četvrtak u Solinu kako visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt izmjenama Izbornog zakona u BiH nastoji ispraviti pogrešne odluke svojih prethodnika.

- Visoki predstavnik nastoji ispraviti, ja bih rekao, određene pogrešne odluke njegovih prethodnika, od otprilike 20 godina i na taj način osigurati pravično, učinkovito formiranje predstavničkih institucija vlasti u BiH, a osobito na razini Federacije, nakon listopadskih izbora – rekao je hrvatski premijer. 

Dodao je i kako su dosta indikativne reakcije političkih stranaka.

- Mislim da je ovakav smjer, prema informacijama koje smo svi skupa vidjeli, ispravan smjer i ja vjerujem da će Schmidt napraviti ono što se, nažalost, propustilo u pregovaračkom procesu - dodao je Plenković.  

Naveo je kako je siguran da će BiH, ako Schmidt donese izmjene, biti funkcionalnija i da će se sva tri konstitutivna naroda osjećati ravnopravnije, osobito hrvatski, kao najmalobrojniji konstitutivni narod.

- S pozornošću pratimo daljnje korake – zaključio je Plenković.

Dnevnik.ba

Najčitanije