Nevjerojatan preokret Nigerije u utakmici protiv Argentine, Aguero zabio i pao u nesvijest

Piše D  /  14.11.2017., 10:11h

U atraktivnom dvoboju Argentinci su vodili s 2:0 pogocima Banege i Aguera, da bi Afrikanci uspjeli preokrenuti i postići čak četiri gola za pobjedu, pri čemu je napadač Arsenala Alex Iwobi zabio dva.  Nigerijci su odigrali vrlo motivirano, vjerojatno i zbog činjenice da je nekoliko sati prije utakmice Nigerijski nogometni savez pristao na zahtjeve igrača glede raspodjele novčanoga bonusa za plasman na SP. Prije četiri godine na SP-u u Brazilu Nigerijci nisu htjeli ni trenirati dok tamošnji ministar sporta nije žurno doletio u Južnu Ameriku i isplatio im četiri milijuna dolara, prenosi HRT.

Sergio Aguero je bio u početnoj postavi Gaučosa i u 36. minuti zabio je za 2:0, čime se popeo na treće mjesto liste najboljih strijelaca u povijesti reprezentacije s 36 golova, ispred njega su samo Messi (61) i Batistuta (54).

No na poluvremenu je umjesto njega ušao u igru Benedetto, a uskoro je isplivala informacija da se Aguero srušio u svlačionici te je prebačen u bolnicu. Navodno se tek tamo osvijestio, pa je ostao na dodatnim pretragama.

U ostalim susretima Katar i island su odigrali 1:1, dok je Kolumbija bila uvjerljiva na gostovanju kod Kine (4:0). Južna Koreja i Srbija su u Seulu igrali 1:1, poveli su Srbi preko Ljajića, a za Korejce je izjednačio Koo iz penala.

Rezultati:

Argentina - Nigerija 2-4 (Banega 28, Aguero 36//Iheanacho 45, Iwobi 52, 73, Idowu 54)

Katar - Island 1-1 (Muntari 90//Kjartansson 26)

Kina - Kolumbija 0-4 (Pardo 5, Bacca 61, Borja 66, 90)

Južna Koreja - Srbija 1-1 (Koo 63pen//Ljajić 59)

Slovačka - Norveška 1-0 (Lobotka 90+3)

19. travanj 2024 07:44