Nakon odličnih utakmica Milan želi zadržati Rebića, Boban ide u pregovore

Piše D  /  15.02.2020., 11:02h

Iako u prvom dijelu sezone nije briljirao kao ni dobivao puno minuta u milanskom klubu, Ante Rebić (26) u posljednjih se šest prvenstvenih kola talijanske lige nametnuo kao udarna igla ‘rossonera‘, pišu 24sata.hr.

Rebić je pred kraj ljetnog prijelaznog roka otišao u Milan na dvogodišnju posudbu s mogućnošću otkupa za 25 milijuna eura po isteku, a čini se kako će do otkupa - i doći.

Kako prenosi Calciomercato, Milanovi čelnici Paolo Maldini i Hrvat Zvone Boban ubrzo bi trebali krenuti u razgovore s Eintrachtom, a lako je moguće da žele promijeniti prvotni dogovor te otkup dogovoriti - što prije.

Do 15. siječnja odigrao je Rebić samo devet utakmica, bez gola. I baš se nekako poklopilo da je dolaskom Zlatana Ibrahimovića prošli mjesec Ante procvao. Iako do zadnja dva okršaja, s Interom i Juventusom, nisu bili zajedno u postavi.

Stefano Pioli igrao je sustavom 4-4-2, sa Zlatanom i Leaom u napadu, a Rebić bi ulazio s klupe. Ili počinjao utakmice u kojima se Ibra odmarao. Pa su u šest utakmica na terenu skupa proveli tek 115 minuta.

A onda je Milan protiv Intera (2-4) i Juventusa (1-1) zaigrao 4-4-1-1, Zlatan je bio u špici, Calhanoglu iza njega, a Rebić na lijevom krilu. Bingo! S vrlo skromnom minutažom (696 minuta) Rebić ima sjajan prosjek: zabija gol svakih 139,2 minute. Uvjerljivo ‘šiša‘ suigrače: Hernandezov je prosjek 319,8 minuta za gol, Calhanogluov 375 minuta, Piatekov 268,8, a Zlatanov 180 minuta za gol, prenose 24sata.

Vrijednost po Transfermarktu? U prosincu je bila 30 milijuna te u padu... No ubrzo će zasigurno opet porasti!

23. travanj 2024 16:12