polumaraton

Martina Dalić (54) pobijedila u utrci za starije od 55 u kojoj je bila jedina sudionica

Piše desk  /  12.09.2022., 13:13h

Martina Dalić sudjelovala je na 13. izdanju polumaratona Kalnik - Križevci te, kako su se brzo raspisali lokalni i neki drugi mediji, osvojila prvo mjesto u kategoriji žene iznad 55 godina.

Međutim, rezultati otkrivaju da je Martina Dalić ujedno bila i jedina natjecateljica u svojoj kategoriji. Dakle, čim je prošla kroz cilj, automatski je morala biti prva u kategoriji žena iznad 55 godina.

A stvar ide i dalje. Naime, šefica Podravke i bivša ministrica gospodarstva još uvijek nema 55 godina. Rođena je 12. studenog 1967. godine, što znači da će tek za točno dva mjeseca napuniti 55 godina. Moguće da su organizatori kategorije organizirali po godinama rođenja, ne i datumima.

Trasu polumaratona od 21.1 km Dalić je istrčala za jedan sat, 53 minute i 50 sekundi (treba ipak reći i da je to bolje vrijeme od svih sudionica kategorije 50-54), a dobila je priznanje i kao najstarija sudionica križevačkog polumaratona. Pohvalila se i da je novčanu nagradu donirala Atletskom klubu Križevci, piše Index Sport.

02. svibanj 2024 10:39