Kralj LeBron James osmi put prošao u finale NBA

Piše D  /  28.05.2018., 07:05h

Boston Celticsi prvu su četvrtinu dobili 26-18, činilo se kako idu prema velikom finalu NBA lige, ali nakon toga je LeBron James uzeo stvar u svoje ruke. Kralj je zabio 35 koševa, a dodao je 15 skokova i devet asistencija u pobjedi Cavaliersa 87-79. Bila je to obrambena bitka u TD Gardenu, a Celticsi nisu izdržali.

LeBron James je ušao u svoje osmo NBA finale zaredom. Cavaliersi su bili bez ponajboljeg igrača Kevina Lovea, ali ni to nije pomoglo Bostonu. Bila je ovo serija u kojoj su obje momčadi do sedme utakmice slavile na domaćem parketu.

Kralj James je na parketu proveo svih 48 minuta, praktički je sam odveo svoju momčad u novo finale. Kod Clevelanda je 19 koševa ubacio Jeff Green, a 12 je dodao JR Smith.

Kod Bostona su najefikasniji bili Jayson Tatum s 24 koša i Al Horford sa 17 koševa.

Cleveland u finalu čeka boljega iz obračuna Golden State - Houston. U noći s ponedjeljak na utorak ove dvije momčadi igraju sedmu odlučujuću utakmicu. Domaćin je Houston.

19. travanj 2024 06:16