Košarkaši Zrinjskog novi prvaci Bosne i Hercegovine!

Piše D  /  23.05.2018., 11:05h

Igokea je igrala na domaćem terenu i bila je svakako blagi favorit. Utakmicu su domaći nešto bolje otvorili i držali su minimalnu prednost nakon prve dionice. U drugom periodu to je bilo još bolje pa su na odmor otišli sa pet poena prednosti iako je ta prednost bila i nešto veća.

Ipak, Zrinjski je u nastavku meča pokazao zašto je regulani dio sezone završio na prvom mjestu i uspio da da okrene rezultat u svoju korist. Krajem treće četvrtine i skoro čitavim tokom četvrte igralo se koš za koš i bilo je jasno da ćemo gledati neizvjesnu završnicu što se na kraju i desilo.

Na kraju je mostarska ekipa bolje odradila sami finiš utakmice i slavila je pobjedu kojom je došla do prednosti 3:1 u finalnoj seriji i postala šampion Bosne i Hercegovine.

Do trijumfa je goste iz Mostara vodio sjajni Sokolović sa 21 poenom, dok je Ramljak dodao 19 uz možda i ključnu trojku za pobjedu. Kod domaćih Artis i Rikić su imali po 14 ubačaja.

13. travanj 2024 17:47