Košarkaši Igokee osvojili Kup BiH

Piše D  /  17.02.2018., 09:02h

Košarkaši Igokee osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su večeras u finalu savladali ekipu Kaknja rezultatom 94:76.

Kakanjici su krenuli furiozno te nakon prve dvije minute imali prednost od sedam poena, ali se Igokea ubrzo vratila te na sredini prve dionice napravila seriju od 11:0.

Prva četvrtina je bila izjednačena i završena je 18:19.

I u drugoj četvrtini ekipa Kaknja je dobro parirala favoriziranom protivniku te na poluvrijeme otišla s a aktivnim rezultatom. Igokea je na poluvremenu vodila 40:39.

U drugom poluvremenu Igokea je zaigrala mnogo bolje te nakon nekoliko minuta pravi deset poena razlike, da bi tu dionicu završila u svoju korist 67:59.

U posljednjem dijelu meča potpuna dominacija Igokee koja u jednom trenutku imala i 20 poena prednosti, prenosi Fena.

Najefikasniji u ekipi Kaknja bio je Milivoje Božović koji je ubacio 23 poena, dok je to kod Igokee bio Rikić sa 18 koševa.

18. travanj 2024 10:10