Karačić i Čupić eliminirali Alilovića i Šegu. Vardar treći put na final fouru

Piše D  /  05.05.2019., 10:05h

Mađari su odigrali fantastično prvo poluvrijeme koje su dobili 17:9 nadoknadivši osam golova zaostatka iz prve utakmice. U 36. minuti su imali i +9 (22:13). Međutim, Vardar je u nastavku susreta pronašao izgubljeni ritam i serijom 10:3 smanjio na samo dva gola minusa (25:23) deset minuta prije kraja susreta, a Pick Szeged više nije imao snage za novi juriš i na koncu je slavio s 29:25.

Kod domaćina najefikasniji su bili Mađar Bence Banhidi sa sedam golova, Slovenac Dean Bombač sa šest, te Rus Dimitri Žitnikov s pet golova. Mirko Alilović je sakupio sedam, a Marin Šego dvije obrane.

Vardar je predvodio hrvatski reprezentativac Igor Karačić s osam golova, Latvijac Dainis Kristopans je dodao pet, a Rus Timur Dibirov četiri gola. Ivan Čupić je zabio dva pogotka.

U subotu su plasman na Final Four izborili Barcelona i Veszprem. Barca je u obje utakmice četvrtfinala pobijedila Nantes. U prvom susretu u Francuskoj je slavila 32:25, a u uzvratu pred svojim navijačima 29:26.

S dvije pobjede dalje ide i Veszprem koji je pobijedio Flensburg-Handtewitt s 28:22, a u uzvratu kod kuće 29:25. Manuel Štrlek je u uzvratu zabio jedan pogodak za mađarski sastav, prenosi Index.hr.

20. travanj 2024 17:01