Hajduk nakon jedanaesteraca u finalu Kupa

Piše D  /  13.03.2018., 09:03h

Pobjednika su odlučili jedanaesterci budući da je nakon 120. minuta igre rezultat glasio 1:1.

Lokomotiva je povela u 55. minuti pogotkom glavom Majstorovića nakon sjajnog ubačaja Majera.

No, slavlje zagrebačke momčadi kratko je trajalo, jer već u 59. minuti Hajduk nakon sjajne akcije postiže izjednačujući pogodak preko Hamze Barryja.

U nastavku su Splićani imali dvije kolosalne prilike i mogli su riješiti pitanje pobjednika i nakon 90 minuta, ali mladi Kovačević i Said poslali su loptu preko gola i pitanje finalista je otišlo u produžetke.

Ni nakon dodatnih pola sata pobjednik se nije znao, te se putnik za Vinkovce odlučivao izvođenjem jedanaesteraca.

A u toj lutriji se bolje snašao Hajduk zahvaljujući promašajima Lokomotivinih Majera i Muse koji su promašili čitava vrata Leticina gola.

Hajduk će tako u finalu Hrvatskog Kupa u Vinkovcima igrati protiv boljeg iz polufinalnog ogleda Dinama i Rijeke koji igraju 4. travnja.