Slaven Galić
Galić povodom obljetnice Oluje: "Više od 11.000 pripadnika HVO-a dalo ključan doprinos zajedničkoj pobjedi!"
Zamjenik ministra obrane Bosne i Hercegovine Slaven Galić, u povodu obilježavanja obljetnice vojno-redarstvene operacije „Oluja“, istaknuo je kako je u toj operaciji sudjelovalo više od 11.000 pripadnika Hrvatskog vijeća obrane, koji su zajedno s pripadnicima Hrvatske vojske dali značajan doprinos pobjedi.
U objavi na platformi X podsjetio je i da su elitne postrojbe HVO-a nakon operacija „Bljesak“ i „Oluja“ bile pripremane za sudjelovanje u planiranoj operaciji oslobađanja hrvatskog Podunavlja, koja na kraju nije provedena zbog mirne reintegracije.
"Nikada neću zaboraviti hrabrost, odlučnost i spremnost tih mladih ljudi iz moje brigade koji su s nestrpljenjem čekali zapovijed da se pridruže postrojbama HV u oslobađanju Vukovara. Vjerovali su u svoju zadaću i bili spremni podnijeti najveću žrtvu za slobodu hrvatskog naroda", napisao je među ostalim Galić.
Do provedbe operacije “Dunav” nije došlo jer je dogovoreno političko rješenje i uslijedila je mirna reintegracija hrvatskog Podunavlja.
Galić je poručio da doprinos HVO-a u „Oluji“ treba trajno čuvati od zaborava te ga je nazvao dijelom identiteta i zajedničke pobjede hrvatskog naroda.