EP u rukometu: Island svladao Švedsku, Bjelorusija pobijedila Austriju

Piše D  /  12.01.2018., 08:01h

Islanđani su sjajno otvorili utakmicu, poveli 8:2, a deset minuta prije kraja prvog poluvremena stigli i do prednosti od devet golova (14:5). Prednost Islanđana rasla je sve do 10 razlike (22:12) 20-ak minuta prije kraja. No, potom su Šveđani postigli šest pogodaka zaredom i stigli do 22:18, no na manje od četiri gola zaostatka stigli su tek u posljednjoj minuti kada su smanjili na konačnih 26:24.

Najučinkovitiji kod Islanda bio je Olafur Gudmundsson sa sedam golova, dok je Jim Gottfridsson postigao šest pogodaka za Švedsku.

Od 20.30 sati u drugom susretu ove skupine igrat će Hrvatska i Srbija, prenosi HRT.

U prvom susretu skupine B u Poreču Bjelorusija je svladala Austriju 27:26 (14:12). Bjeloruse je predvodio Vladislav Kuleš sa sedam golova, dok je Mikola Bilik postigao osam golova za Austriju.

Od 20.30 sati igraju Francuska i Norveška.

18. travanj 2024 03:39