Dva različita poluvremena za Vatrene, Dalić protiv Brazila pokazao kako ćemo igrati protiv Argentine

Brazil – Hrvatska 2:0

lip 03, 2018

Piše: Toni Raspudić

Brazil je pobijedio s 2:0 i ova utakmica je poslužila samo da vidimo kako ćemo se nositi s reprezentacijama koje će imati veći posjed lopte.

Hrvatska nogometna reprezentacija odradila je na Anfieldu prvu probu pred Svjetsko prvenstvo. Vatreni su poraženi od Brazila s 2:0, ali u drugom poluvremenu kada je igrala rezervna momčad.

Dalić nam je u prvih 45. minuta pokazao u kakvoj formaciji će Vatreni igrati u drugoj utakmici na SP-u protiv Argentine.

Vida na lijevom beku, Perišić na desnom, a Rebić na lijevom krilu. Kramarić je zaigrao u vrhu napada, ali samo zato što izbornik nije htio riskirati s Mandžukićem koji je dobio udarac na treningu (ništa ozbiljno). Sredina terena je bila očekivana; Badelj i Rakitić kao zadnji vezni, a ispred njih Modrić.

I dobro je Hrvatska izgledala u prvom dijelu, bolje od Brazila koji je započeo bez najveće zvijezde Neymara.

Do prve velike prilike Hrvati dolaze u 13. minuti kada Lovren nakon kornera šalje loptu milimetar od lijeve vratnice. Nastavili su Vatreni vršiti visok presing na obranu Brazilaca, a dvije minute kasnije Kramarić se našao sam na 30-ak metara od gola, ali slabo puca.

U 29. minuti sjajno je Rebić prošao po lijevoj strani ubacio do Perišića koji promašuje loptu u stopostotnoj prilici.

Imao je i Brazil svoje prilike, nekoliko puta su dobro stegli obruč oko Subašićevog gola, ali sve je završilo u bloku.

Sve u svemu ne baš atraktivno prvo poluvrijeme, ali nastavak je bio još nezanimljiviji.

Brazilci su imali loptu u nogama, ali nisu uspijevali opasnije ugroziti Subašića, a prva veća prilika bila je u 60. minuti i to od Hrvata.

Kramarić je sjajno ubacio, Rebić nadskočio Mirandu, ali u njegov udarac zaustavlja Alisson.

No, Brazil je u drugom poluvremenu igrao s Neymarom i PSG-ov čarobnjak donio je prevagu Južnoamerikancima. Došla je lopta do njega iz polukontre, promiješao je hrvatsku obranu, ništa mu nisu mogli Vrsaljko, Kovačić i Ćaleta-Car i zakucao je loptu od gredu za 1:0 Brazila. Mora se priznati, majstorski gol.

Osim tog pogotka, ništa vrijedno spomena nismo vidjeli u nastavku sve do sudačke nadoknade kada Firmino, koji je također ušao u drugom poluvremenu, postavlja konačnih 2:0.

U prvom poluvremenu je to dobro izgledalo kada je Hrvatska igrala u najjačem sastavu. Bili su bolji, ali ne treba zaboraviti kako je Brazil tada igrao bez Neymara, što je isto kao da Messi ne igra kod Argentinaca. U drugom poluvremenu očekivano, bez Modrića i prvih zvijezda i s Neymarom kod Brazila, slika na terenu se promijenila.