Article_Top_970x250

Ćosić: Paradoksalno je da Dan državnosti slave oni koji negiraju temelje ZAVNOBiH-a

premijer zapadnohercegovačke županije

Ćosić: Paradoksalno je da Dan državnosti slave oni koji negiraju temelje ZAVNOBiH-a

stu 21, 2019
dnevnik.ba
dnevnik.ba

Zapadnohercegovačka županija (ZHŽ) neradnim danom proglasila je 25. studenoga, a po riječima predsjednika županijske vlade Zdenka Ćosića, to nije zbog Dana državnosti BiH već zbog blagdana svete Kate.

- Mi smo donijeli odluku o proglašenju neradnog dana u ZHŽ-u jer je taj dan blagdan svete Kate koji se obilježava u nekoliko mjesta u našoj županiji - kazao je Ćosić, navodeći kako po zakonu 25. 11. nije neradni dan, prenosi Fena.

Dodao je kako vlasti ZHŽ-a nisu planirale nikakav program kojim bi se obilježio Dan državnosti BiH.

- To je političko pitanje oko kojeg nema konsenzusa i u našoj županiji se taj dan neće obilježavati. Paradoksalno je da oni koji slave Dan državnosti sami negiraju temelje ZAVNOBiH-a - dodao je Ćosić.

Dnevnik.ba

Tagovi: