Čilić nakon teške borbe stigao do polufinala Moskve

Piše D  /  18.10.2019., 08:10h

Čiliću će ovo biti prvi nastup u polufinalu u 2019. godini te prvi nakon 14 mjeseci, odnosno od Cincinnatija u kolovozu prošle godine.

Do četvrte pobjede u šestom međusobnom susretu protiv Chardyja Čilić je stigao u dvoboju punom preokreta. U prvom je setu Chardy poveo 4:3 uz break, ali je Čilić osvojio sljedeća tri gema, od čega dva na servis Francuza.

Za osvajanje drugog seta Chardyju je bio dovoljan break u trećoj igri te dionice, a treći set je donio nekoliko preokreta. Čilić je poveo 3:0, ali je Chardy poravnao na 3:3 i imao break-loptu za vodstvo 4:3, koju nije iskoristio. Potom je Čilić kod prednosti 4:3 imao četiri prilike za oduzimanje servisa Francuzu koje je propustio, a o pobjedniku je odlučivao tie-break. Hrvatski tenisač je bio uvjerljiv na svom početnom udarcu u odlučujućoj igri, a uspio je osvojiti i dva poena na Chardyjev servis.

U polufinalu će Čilić igrati protiv pobjednika susreta između Rusa Andreja Rubljova i Srbina Nikole Milojevića, prenosi Hina.

26. travanj 2024 17:51