Cedevita šesti put zaredom osvojila hrvatski Kup

Piše D  /  17.02.2019., 07:02h

Cedevitu je do novog trofeja predvodio Filip Krušlin sa 21 košem, dok je Damir Markota sa 17 ubačaja bio najefikasniji kod Cibone.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i tijekom prvih 10 minuta odličnim šutom s distance ostvarila dvoznamenkastu prednost. No, Cibona je uzvratila serijom 12-0 na početku drugog dijela kojom je čak i preuzela vodstvo te bila u rezultatskoj ravnoteži sve do odlaska na odmor. Tri minute prije kraja prvog poluvremena bilo je 40-39 za Cibonu, no Cedevita je postigla posljednja četiri poena prvog dijela za prednost 43-40.

Odluka o pobjedniku praktički je donesena početkom drugog poluvremena kada se Cedevita serijom 14-0 ostvarenom prvenstveno tricama Krušlina odvojila na 57-40. Cibona se uspjela približiti na jednoznamenkastu razliku, no ustvari više nije mogla ozbiljnije zaprijetiti.

U četvrtoj četvrtini razlika Cedevite podigla se na maksimalnih 19 razlike (82-63) da bi sama završnica bila odigrana u revijalnom tonu.

Ovom pobjedom Cedevita se poravnala s Cibonom po broju osvojenih Kupova, oba kluba ih sada imaju po sedam.

19. travanj 2024 04:23