Pun Maksimir i dobre forme reprezentativaca najavljuju pad Furije

Piše Toni Raspudić  /  15.11.2018., 02:11h

Večerašnja utakmica protiv Španjolske u sklopu 3. kola Lige nacija za Vatrene će biti posebna. Prva je to službena utakmica hrvatske nogometne reprezentacije nakon Svjetskog prvenstva pred svojim gledateljima.

I bit će pred punim stadionom. Protiv Engleza u prošlom kolu je plaćena zadnja rata kazne zbog svastike na Poljudu te su tada Vatreni igrali pred praznim tribinama. Kako zanimanje za reprezentacijom nije opalo nakon Svjetskog prvenstva najbolje će večeras pokazati pun Maksimir. 32.500 ulaznica je pušteno u prodaju, a sve su brzo razgrabljene i Vatreni će imati ogromnu podršku da se osvete Furiji za bolan poraz u Elcheu.

Taj poraz od 6:0 bi veoma lako mogao postati nevažan jer ako Hrvatska pobjedi večeras, ali i u posljednjoj utakmici skupine protiv Engleske na Wembleyu, izabranici Zlatka Dalića će osvojiti prvo mjesto skupine i proći će u polufinale. Sama pobjeda nad Španjolskom ništa ne znači Hrvatskoj, jer ako ne budu slavili protiv Engleske, skupinu će završiti na posljednjem mjestu zbog gol razlike (u slučaju remija s Englezima).

S druge strane, ako Hrvatska večeras doživi eventualni poraz i dalje ima šansu da bude druga u skupini i zadrži se u Ligi A Lige nacija. Potrebna je pobjeda na Wembleyu. Hrvatska bi tada imala četiri boda, isto kao i Engleska, ali bi tada odlučivali međusobni susreti.

Tako da ćemo Vatrene još minimalno dvije utakmice gledati u natjecateljskom raspoloženju.

No, svakako će svima biti draže Hrvatsku gledati u posljednjoj utakmici u borbi za osvajanje skupine nego li u borbi za ostanak u elitnom društvu europskih reprezentacija.

Večeras protiv Španjolske će biti totalno drugačija utakmica u odnosu na Elche. Hrvatski reprezentativci su sada i odmorniji i u boljoj formi što pokazuju njihove igre u klubovima. Kramarić redovito zabija u Hoffenheimu, a i Rebić ponovno briljira za Frankfurt. Rakitić i Modrić su počeli asistirati, a i Brozović je odličan u Interu. Perišić se još uvijek traži, a možda je večeras najbolje vrijeme da i on započne tresti mreže.

Lovren se vratio nakon ozljede i u paru s Vidom bit će zadnji bedem između španjolskih napadača i Kalinića. Šime Vrsaljko je također tu, a on je bio najbolji hrvatski igrač u prvoj utakmici protiv Španjolaca u tih 20 minuta dok nije morao napustiti teren zbog ozljede. Upravo je i sam Dalić jučer kazao kako je tih 20 minuta bila ponajbolja predstava Vatrenih pod njegovim vodstvom. Tada nisu zabili gol iz nekoliko dobrih prilika i kazna je bila surova.

Ne treba zaboraviti i na novu mladu snagu Vatrenih. Josip Brekalo i Nikola Vlašić trebali bi donijeti veliku svježinu u drugom poluvremenu za završni udarac u, nadamo se, padu Furije.

Ali, najvažnije je da napadači konačno prorade i da Hrvatska lagano započne s prebolijevanjem neponovljivog Marija Mandžukića.

20. travanj 2024 07:25