nba

Zupcu opet velika minutaža i solidan učinak, Bogdanović među boljima u novom porazu Pistonsa

Piše HINA  /  10.11.2022., 08:44h

Ivica Zubac je ostvario sinoć solidan učinak u gradskom derbiju u kojem su njegovi LA Clippersi sa 114-101 pobijedili LA Lakerse, Bojan Bogdanović je bio jedan od boljih strijelaca u još jednom porazu svojih Detroit Pistonsa, a Dario Šarić je ubacio pet koševa u slavlju svojih Phoenix Sunsa.

Ivica Zubac je odigrao 36 minuta i 14 sekundi za Clipperse i uz stopostotan šut iz igre (4/4) na kraju je sakupio pet koševa pridodavši tome osam skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

Paul George je bio najbolji strijelac u pobjedi Clippersa, utakmicu je završio s 29 koševa, dok je Norman Powell ubacio 18.

Lakersima, kojima je ovo četvrti poraz zaredom, nije pomoglo 30 koševa LeBrona Jamesa koji je igru napustio šest minuta prije kraja zbog ozljede. Anthony Davis je dodao 21 poen i devet skokova.

Boston Celtics su kod kuće sa 128-112 bili bolji od Detroit Pistonsa Bojana Bogdanovića koji je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa 17 koševa (šut iz igre 6/11, trice 1/4) jednom asistencijom i jednom ukradenom loptom u nešto više od 26 minuta provedenih na terenu.

Celticse je do pobjede predvodio Jayson Tatum s 31 ubačajem, Jaylen Brown je dodao 30 koševa, a pričuva Sam Hauser 24.

Najbolji pojedinac Detroita bio je Jaden Ivey s 19 koševa i deset skokova.

Phoenix Suns su u gostima sa 129-117 nadigrali Minnesota Timberwolvese. Gostujuća momčad je u prvoj četvrtini napravila seriju 14-0 i tu prednost nije ispustila do kraja utakmice.

U redovima Phoenixa najbolji je bio Devin Booker s 32 pogotka i 10 asistencija. Mikal Bridges je dodao 31 koš, a Dario Šarić u 12:46 minuta ubacio pet koševa (šut iz igre 2/4, trice 0/1) i upisao dva skoka te dvije asistencije.

Rudy Gobert je predvodio Minnesotu s 25 koševa i 11 skokova. Pratili su ga Jaden McDaniels s 24 i D'Angelo Russell s 20 pogodaka.

15. travanj 2024 22:57