nba

Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone, ali Denver slavio i bez Jokića

Piše desk  /  28.11.2023., 08:18h

Ivica Zubac odigrao je svoju statistički najbolju utakmicu sezone, no malo je to značilo njegovim Los Angeles Clippersima koji su poraženi od Denver Nuggetsa 104:113. Aktualni prvaci NBA lige odigrali su ovu utakmicu bez najboljeg igrača Nikole Jokića, a nedostajali su im i Jamal Murray i Aaron Gordon, što je 58.2 koševa u prosjeku. Preokretom u posljednjoj četvrtini stigli su do pobjede.

Zamjenski centar Nuggetsa DeAndre Jordan radio je dosta problema Zupcu pa je tako i on ostvario najbolje statističke brojke ove sezone. Susret je završio s 21 košem, 13 skokova i pet asistencija, što su mu sve pojedinačni rekordi u ovoj natjecateljskoj godini u kojoj je na prosjecima od 3.5 koševa i skokova po utakmici.

Bivši igrači Clippersa najbolji u slavlju Nuggetsa

Visoko iznad prosjeka otišao je i Zubac, koji je za 32 odigrane minute ubacio 23 koša, najviše ove sezone, i imao 14 skokova, što je izjednačenje njegovog najboljeg ovosezonskog učinka. Iz igre je gađao 9/15, a svemu dodao po jednu asistenciju i blokadu.

Nuggetse su do pobjede vodili bivši igrači Clippersa. Uz nadahnutog Jordana, blistao je Reggie Jackson s 35 koševa (šut 15/19), pet skokova i 13 asistencija. Jordan i Jackson u posljednjoj su dionici zajedno ubacili 20 koševa, Nuggetsi su u njoj bili bolji 36:16 i preokrenuli su -11 do pobjede u posljednjih 12 minuta. Kod Clippersa je najviše ubacio Kawhi Leonard. Zaustavio se na 31 poenu.

26. travanj 2024 20:39