kvalifikacije za lp

Zrinjski slavio u Armeniji

Piše fena  /  11.07.2023., 19:24h

Nogometaši Zrinjskog upisali su pobjedu na gostovanju u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka protiv armenskog Urartua rezultatom 1-0, a pogodak odluke postigao je Matej Senić.

Obje ekipe oprezno su krenule u utakmicu, a prvo poluvrijeme završilo je 0-0.

Najveća prilika Zrinjskog u prvom poluvremenu bila je u 36. minuti kada je nakon Tičinovićeveg ubačaja Malekinušić glavom pogodio vratnicu armenske momčadi.

Domaća ekipa prva je zaprijetila u drugom poluvremenu, u 54. minuti Zhirayr Margaryan iz slobodnjaka pogađa gredu.

Zrinjski je kroz veći dio susreta bio bolja ekipa i svoju dobru igru je okrunio pogotkom u 89. minuti.

Zvonimir Kožulj je odlično nabacio iz kornera, a njegovu loptu dočekao je Matej Senić, koji odličnim udarcem glavom šalje loptu iza vratara domaće ekipe Aleksandra Melikhova.

Zrinjski je pred kraj susreta ‘‘opasno živio‘‘, ali Armenci nisu bili precizni pa se bh. prvak u Mostar vraća s prednošću od jednog pogotka.

Ako Zrinjski u uzvratu uspije izbaciti Urartu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka igrao bi protiv boljeg iz ogleda Slovana iz Bratislave i luksemburškog Swift Hesperangea.

Ukoliko se dogodi gori scenarij, ako ispadne, išao bi u drugo kolo kvalifikacija za Konferenciju ligu na poraženog iz okršaja rumunjskog Farula i moldavskog Šerifa.