premijer liga bih

Zrinjski slavio na Mokrom Docu, Igman bolji od Leotara

Piše desk  /  11.09.2022., 20:09h

Na prvoj utakmici današnjeg programa 10. kola Premijer Lige Bosne i Hercegovine Igman je savladao Leotara rezultatom 3:1.

Najbolji igrač utakmice danas je bio Mirsad Ramić, koji je za ekipu Igmana postigao sve golove na današnjem meču.

Prvi pogodak postigao je na asistenciju Durakovića u 31. minuti. Duraković je centrirao s lijeve strane, a Ramić glavom pogodio za vodstvo. Drugi gol je Ramić postigao u 37., kada mu je loptu dobro dodao Hrelja, a golu je kumovao i golman Puletić, kojem je lopta prošla kroz ruke. Za kompletan hat-trick Ramić je morao čekati do drugog poluvremena, točnije 60. minute, kada mu je asistirao Jakupović, prenosi N1.

Jedino što su gosti iz Trebinja uspjeli postići je počasni pogodak, a autor pogotka sa 11 metara je bio Todorović.

Igman ovom pobjedom više nije na dnu tabele Premijer Lige BiH. Sada je predzadnji i ima devet bodova, dok je Leotar preuzeo “fenjer” sa sedam bodova iz deset utakmica.

U drugom susretu koji je odigran danas Zrinjski je savladao Posušja na “Mokrom Docu”. Gol odluke Mostarci su postigli u 6. minuti preko Jakovljevića.

Zrinjski je sada šesti na tabeli uz četiri meča manje zbog europskih utakmica, a Posušje je na osmom mjestu.

19. travanj 2024 23:05