kup bih

Zrinjski rutinski slavio u Bijeljini! Plemići i s kombiniranim sastavom pokazali nadmoć

Piše T.R.  /  01.03.2023., 18:39h

Nogometaši Zrinjskog rutinski su odradili gostovanje u Bijeljini i svladali Radnik s 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH.

Iako trener Krunoslav Rendulić nije koristio u ovom većinu prvotimaca, Plemići su ponovno pokazali klasu i mirno mogu dočekati uzvratnu utakmicu.

Mostarci u vodstvo dolaze već u 7. minuti, a poslije gužve nakon kornera najbolje se snalazi Damir Zlomislić koji uz pomoć jednog domaćeg igrača šalje loptu u mrežu.

Nakon ranog vodstva, Zrinjski je zagospodario terenom i držao posjed lopte te se na odmor odlazi s 0:1.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu imao je Jakić, ali krilo Zrinjskog promašuje sjajnu priliku. No, nije dugo mreža Radnika ostala netaknuta jer u 67. minuti strijelac prvog gola Zlomislić upisuje i asistenciju, a gol za 0:2 postiže Tomislav Kiš.

Točku na ‘i‘ postavio je Slobo Jakovljević golom u 78. minuti.

Radnik je ipak došao do počasnog gola preko Ristića, ali to je bilo sve što su domaćini napravili. Još su i dobro prošli jer su do kraja susreta Kiš i Tičinović promašili dobre prilike za Mostarce.

Uzvratni susret na rasporedu je 15. ožujka.

02. svibanj 2024 03:34